АмЧам Практикантска програма „Отвори врата“

Нашите поддржувачи Американската стопанска комора во Македонија (АмЧам Македонија) во соработка со своите компании членки распишува конкурс за нивната практикантска програма со наслов „Отвори врата“.

amcham

Во вторник, 14ти април, во 20 часот за време на нашиот редовен состанок ќе присуствуваат престаници од Американската стопанска комора во Македонија (АмЧам Македонија) кадешто на студентите ќе им презентираат од што се состои, кои се придобивките и како да бидат дел од практикантската програма.

Крајниот рок за аплицирање е 17 април 2015 (петок) до 17:00 часот.

За повеќе информации, прочитајте во конкурсот, а доколку сте заинтересирани, пополнете ја апликацијата и пратете ја на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите..