Nordeus Хакатон 2015

Нордеус и оваа година повторно го организира Нордеус Хакатонот кој оваа година ќе се одржува на 12ти и 13ти декември во Белград. Пријавувањето започна од 5ти ноември и трае сè до 23ти ноември. Ова е веќе 5то издание на добро познатиот хакатон кој е наменет за тимови кои се состојат од програмери и графички дизајнери/3D артисти.

„Нордеус Хакатонот претставува еден од темелите на кој беше изграден нашиот успех. Тимската работа, вештините и пасијата се едни од вредностите потребни да се направат најдобрите игри во индустријата.“ – се дел од зборовите на извршниот директор на Нордеус, Бранко Милутиновиќ.

18 Comments

 1. Pingback: cvv shop

 2. Pingback: relx pod

 3. Pingback: coronavirus

 4. Pingback: Urban Nido Villas

 5. Pingback: en iyi bet siteleri

 6. Pingback: slot oyna

 7. Pingback: RPA for Banking

 8. Pingback: free dumps with pin

 9. Pingback: W88casino

 10. Pingback: spectrum oils

 11. Pingback: microsoft exchange hosting plan

 12. Pingback: internet teknik servis

 13. Pingback: HP Servis

 14. Pingback: expense tracking software

 15. Pingback: kurumsal sunucu servisi

 16. Pingback: Svenskt ID-kort

 17. Pingback: คา สิ โน ออนไลน์ ไม่มี ขั้น ต่ำ

 18. Pingback: 무료신천지게임

Leave Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

three × 5 =