JobFair 2013 – Повеќе од саем за кариера и вработување

Job Fair е е саем за вработување и кариера што годинава се одржува во комплексот технички факултети во Карпош 2, од 22ри до 24ти Април.

Ова е деветтиот саем на Job Fair и тоа е најголемиот проект организиран од БЕСТ Скопје. Job Fair има за цел да ги поврзе студентите со компаниите и да им овозможи директен контакт со водечките фигури на компаниите учеснички, како и полесен пристап до работни места или пракси.

Настанот ќе биде официјално отворен на 22ри Април, Понеделник, а во текот на следните денови на саемот голем број компании ќе се претстават на своите штандови, така што студентите ќе имаат можност да разговараат директно со претставници на компаниите и
да дознаат што тие нудат и каков вид на персонал им е потребен. Сите заинтересирани студенти исто така ќе имаат можност да присуствуваат на многу сесии и обуки организирани од компаниите учеснички на саемот.

Студентите можат да ги достават своите CV-ови онлајн, што ќе биде дел од базата на податоци достапна за најуспешните македонски компании.

15 Comments

 1. Pingback: relx infinity

 2. Pingback: resource

 3. Pingback: replica rolex copy watches

 4. Pingback: World Market Link

 5. Pingback: ดูบอลออนไลน์

 6. Pingback: Hyderabad Villas for Sale

 7. Pingback: best replica watch site

 8. Pingback: canlı bahis sitesi

 9. Pingback: buy valid dumps

 10. Pingback: W88casino

 11. Pingback: 안전공원

 12. Pingback: microsoft exchange

 13. Pingback: internet teknik servis

 14. Pingback: hp sunucu servisi

 15. Pingback: dark0de market

Leave Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

eleven + fifteen =